Hubnutí začíná ve vaší hlavě

Potřebujete plán, moment rozhodnutí a nastavení v hlavě. Pak to jde samo, nevěříte? Žádné hladovění, trýznění, stres a odříkání. Má to být zábava, motivace a stanovený cíl. Nesmí to být taky hubnutí vody a svalů, ale hubnutí tuků. Žádné zpomalení metabolismu, kdy po ukončení diety všechno jojo efektem přiberete zpět. Ztracenou svalovou hmotu navíc nahradíte tukem a pak budete vypadat ještě mnohem hůř než před začátkem zahájení hubnutí.

Jak zhubnout

Dieta musí být promyšlená. A hned na začátku se smiřte s tím, že nejde o dočasný stav. Měníte styl života, sportovní režim a stravovací návyky. Doba, kdy se zase budete cpát čokoládou a hranolky od rána do večera už se nevrátí. Čím dříve to přijmete, tím lépe. Takže promyšlené vyloučení veškeré nezdravé stravy a plnohodnotné nahrazení zdravějšími formami.

Žádný úbytek živin, právě naopak.  Mnoho makroživin jako bílkoviny, sacharidy a kvalitní tuky a taky mikroživin, jako vitamíny, minerály, stopové prvky a další.

  • Zeptejte se sami sebe, zda upřímně chcete zhubnout, pokud ne, ani nezačínejte
  • Pokud to s hubnutím myslíte vážně, natrvalo zhubnete radikální změnou životního stylu
  • Součástí hubnutí je změna stravovacího režimu jednou pro vždy
  • Součástí hubnutí je i zařazení pohybové aktivity do vašeho života

Je nutná alespoň půlhodina pohybu denně. A to znamená, že budou dny, kdy jej bude víc, ne méně. Zařadíte také relaxaci. Ale žádné válení s pytlíkem brambůrků u televize. Tak třeba Wellness, kdy vířivka rozpumpuje váš lymfatický systém, sauna rozproudí matabolismus a podpoří detoxikaci. Masáž, podpoří uvolnění svalů po pohybové aktivitě.

Připravte se taky na to, že časem snížený energetický příjem a všechny změny ve vašem životě, které jste učinili, nebudou fungovat. Zabere až každodenní procházka, cvičení či plavání. Dostanete se taky do kondice, začne vás to bavit a to vám udělá překvapivě větší radost víc než každé shozené kilo. S pohybem se zpevní svalstvo, zlepší nálada a sníží stres. Navíc vaše svaly spalují, i když jsou v klidu, to tuky nedovedou.

Hubnutí začíná ve vaší hlavě
Ohodnoť tento článek


Štítky: ,